OomHans overdenkt de dingen

Alberge

Geplaatst door OomHans op 21/12/2011

Hedenmorgen meteen een optie genomen op een kneiter van een chalet in het nieuwe Nederlandse dorp Alberge te FlevoPolder.
Goed plan want.. eindelijk gegarandeerd een Witte Kerst!
Plus.. in de zomer gezellig een Bergetappe van een wielerronde meetrappen.
Ik heb er zin in.

N.B. De Webstek van het project heeft de heerlijke titel: ‘Die Berg Komt Er‘.

5 Reacties naar “Alberge”

  1. sanglier zei

    Uit het Volkskrant-artikel: “De berg kost maximaal 60 à 70 miljard euro, schatte een van de deelnemers, al verschillen de meningen daarover. Net als de bouwtermijn. De projectdirecteur denkt dat hij de complete berg niet meer zal zien tijdens zijn leven, maar een ander meende dat een kwart van de berg al binnen 3 à 4 jaar klaar kan zijn.
    Uitstekende investering dat 50€-certificaat! Houd er wel rekening mee dat je reeds lang en breed aan het pensioen-trekken zal zijn als je je chalet gaat betrekken. Hopelijk kun je dan met je rollator tegen de berg op!

    • OomHans zei

      Deze investering ís mijn pensioen! Met al mijn verschillende werkgevers de afgelopen decennia (zeker 3 zijn er inmiddels opgeheven!) ben ik hét schoolvoorbeeld der pensioenbreuk zodat ik maar helemaal niet reken op enige maandelijkse overmaking der pensioenfondsboeven tegen de tijd dat ik 67 ben.
      Bekijk vooral even het kiekje van de bouwers:

      Ik meen daar toch diverse bekende koppen uit de Noord-Zuid-lijn tussen te zien staan. Oftewel.. dat zijn ervaren jongens en mijn immer optimistisch karakter zegt dat ‘t helemaal goed gaat komen.
      Klapper:.. Ook Meteo-consult staat tussen de bouwers dus als ze die kosten en tijdsduur nét zo goed inschatten als het weer.. kan het niet misgaan toch?
      2028.. Olympische Winterspelen in Nederland.

      • sanglier zei

        Heb – evenals jij – met grote interesse kennis genomen van de Berg-website. Als er NZ-lijnbouwers tussen zitten, is dat een pré: die mensen gaan immers door roeien en ruiten.
        Bij mij sloeg enige twijfel toe toen ik ook GreenChoice tussen de sponsors zag. Vernam ik nou niet dat GreenChoice geld achter houdt van klanten? Ach: wat zit ik toch weer te kniesoren..
        Ik doe mee als in het plan ook wordt opgenomen: een rusthuis voor seniele ouwe mannetjes zoals ik te zijner tijd zal zijn. Ik wil dan ook dat mijn Marklintreintjes tegen de helling omhoog kunnen en weer omlaag. Dat zal toch niet teveel zijn gevraagd van die NZ-bouwers?

        • OomHans zei

          Je raadt het al.. juist GreenChoice is mijn energieboer! Geruststellend om te lezen dat je alleen geflest wordt als je vertrékt bij hen. Ik ben juist naar hen overgestapt (duurzaam deugend bedrijf, dacht ik).

          • sanglier zei

            Ze deugen -waarschijnlijk- qua duurzame energie. Dat is de reden dat ik jaren geleden al op ze ben overgestapt. Maar kennelijk deugen ze niet qua duurzame klantzorg: als je bij ze vertrekt dan verdwijnt de zorg als sneeuw op een opwarmende aardbol.
            Ach: laat ook maar: het is niet aannemelijk dat er op jouw berg ook een gletsjer zal zijn.
            Misschien neem ik ook maar een certificaatje..

            Zag je -by the way – op die Marklinlink óok een p-e-r-f-e-c-t-e weergave van De Berg? En zag je ook dat je onder die berg door kunt lopen? Kijk: dat is nou het mooie van Marklindromen: je kunt in je eigen droom rond wandelen!

Geef een reactie

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log Out / Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log Out / Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log Out / Bijwerken )

Verbinden met %s

 
Follow

Get every new post delivered to your Inbox.